Intel i Google współpracują na polu rozwiązań IoT

Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że Intel nie jest zwolennikiem systemu operacyjnego Android. Pomimo tego korporacja nawiązała współpracę z firmą Google, dzięki której już niedługo w sieci IoT pojawią się jej urządzenia, które będą pracować pod kontrolą oprogramowania opracowanego przez Google, które bazuje na systemie Android.

Google jest twórcą systemu operacyjnego noszącego nazwę Android Things. Jak nietrudno się domyśleć, jest to system bazujący na Androidzie, opracowany z myślą o zarządzaniu urządzeniami instalowanymi w sieci IoT. I to właśnie ten system operacyjny będzie zarządzać miniaturowym intelowskim komputerem Joule 570x. Komputery takie będą w stanie zarządzać nie tylko urządzeniami IoT, ale również sterować pracą inteligentnych, autonomicznych robotów wspierających technologię I 9sztuczna inteligencja).

Joule 570x to komputer mający postać pojedynczej karty, na której Intel instaluje kamerę RealSense 3D, procesor Atom T5700, 4 GB pamięci LPDDR4 RAM, 16 GB pamięci masowej i interfejs Wi-Fi 802.11ac. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Joule 570x będzie czwartym na świecie komputerem, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Things. Pozostałe trzy, to: Raspberry Pi, Edison (Intel) i Pico i.MX6UL (NPX).

Zobacz również:

  • Intel optymalizuje zużycie energii kart graficznych z rodziny Arc
  • Popularne smartfony z groźną luką w zabezpieczeniach
  • Nowe zagrożenie wymierzone w użytkowników komunikatorów WhatsApp i Telegram

Według analityków system operacyjny Android Things będzie rywalizować na rynku – przynajmniej w najbliższym czasie - przede wszystkim z dwoma tego typu rozwiązaniami: z systemem Windows 10 IoT Core (Microsoft) oraz z systemem Snappy (Ubuntu).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200