Intel dla OEM telekomunikacyjnych

Intel zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch nowych produktów oferowanych na zasadzie OEM. Są to dwa systemy dla producentów urządzeń telekomunikacyjnych, oparte na płycie głównej z dwoma procesorami Pentium III.

Intel zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch nowych produktów oferowanych na zasadzie OEM (Original Equipment Manufacturer). Są to dwa systemy dla producentów urządzeń telekomunikacyjnych, oparte na płycie głównej z dwoma procesorami Pentium III. Producenci będą dodawali własne CPU, systemy operacyjne oraz interfejsy do tych płyt. W ten sposób powstaną specjalne serwery dla sieci dostawców usług.

Nowe zestawy Intela zostały skonstruowane z myślą o rywalizacji z serią serwerów Netra firmy Sun, które stanowią 60% rynku dla serwerów używanych przez Lucenta i Nortela do tworzenia systemów operatorskich.

Lucent i Nortel używają serwerów Netra do usług portalowych albo innych aplikacji telekomunikacyjnych wymagających intensywnych obliczeń. Intel chciałby zaoferować OEM podwojoną wydajność za połowę ceny Suna. Może to być trudne: serwery Intela nie są tak szybkie i skalowalne jak Netra, których fundamentem są procesory RISC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200