Intel Evo - to nazwa nowej mobilnej platformy obliczeniowej

Intel zaprezentował wczoraj nową mobilną platformę obliczeniową, nadając jej nazwę Intel Evo. Bazuje ona na procesorze Core (chodzi o jedenastą generację tych układów) znanym pod kodową nazwą Tiger Lake.

Intel

Korporacja pokazała jednocześnie logo towarzyszące nowej platformie. Warto to odnotować, gdyż Intel zdecydował się na taki krok dopiero trzeci raz od momenty swojego powstania.

Jak zapewniają twórcy procesora Tiger Lake, „jest to obecnie najlepszy na świecie procesor do instalowania w cienkich i lekkich laptopach”. Twierdzą iż pozwala on tworzyć cyfrowe treści prawie trzy razy szybciej od układów poprzedniej generacji i obsługiwać aplikacje biurowe przetwarzając dane z dużo większą szybkością niż inne mobilne procesory.

Zobacz również:

  • IPhone w wersji Slim? Jakie plany ma firma Apple?
  • Rekordowe udziały rynkowe AMD w Q1/2024
  • Tesla uruchomiła produkcję procesora Dojo drugiej generacji

Integralną częścią platformy Intel Evo jest Intel Project Athena. To firmowy projekt zainicjowany na początku 2019 roku, promujący holistyczne podejście przy projektowaniu komputerów osobistych. Projekt powstał z myślą o zaspokojeniu rzeczywistych potrzeb mobilnego użytkownika i oferuje obecnie już ponad 50 zweryfikowanych wymogów obejmujących urządzenia konsumenckie i komercyjne wytwarzane przez partnerów Intela, takich jak Acer, Asus, Dell, Lenovo i Samsung.

Urządzenia objęte tym projektem muszą przejść 25 testów wydajności, oferując takie możliwości jak np. dziewięć godzin pracy bez konieczności doładowania baterii (obsługując w tym czasie określony zestaw produkcyjnych aplikacji) czy możliwość doładowania baterii do określonego poziomu (pozwalającego pracować co najmniej cztery godziny) w czasie nie dłuższym niż 30 minut.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200