Intel: Chcemy Windows 8 w smartfonach

Szef Intela zaskoczył wszystkich wypowiadając się o przeznaczeniu nadchodzącego Windows 8. Otellini chce by system ten znalazł się w smartfonach.

Szef Intela, Paul Otellini, wprowadził niemałe zamieszanie swoją niedawną wypowiedzią dotyczącą komórek. Podczas jednego z branżowych spotkań powiedział, że w przyszłych smartfonach widzi procesory Intela napędzające system Windows 8.

Stwierdzenie to natychmiast wywołało falę spekulacji i pytań. Najważniejsze dotyczy oczywiście przyszłości platformy Windows Phone 7. Czyżby Otellini wiedział, że nie ma ona szans na sukces, a Microsoft skupiał się już głównie na dopracowaniu swojej flagowej wersji Windows?

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Zbliża się ostateczny koniec wsparcia dla Windows 8

Druga sprawa to brak procesorów Intela dla komórek. Firma ma dopiero zacząć takie produkować. Co prawda Steve Ballmer, szef Microsoftu, powiedział, że nowy Windows będzie działać w architekturze ARM i x86, ale większość komentatorów spodziewała się, że to plan by zwiększyć udział tego systemu na rynku tabletów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200