Integracja rozwiązań Recorded Future i Okta

Działająca w chmurze platforma cyberochrony firmy Recorded Future jest waśnie integrowana z platformą Okta

krakenimages /Unsplash

Zautomatyzowana analiza danych umożliwia wykrywanie i niwelowanie przypadków naruszeń bezpieczeństwa tożsamości, zanim zostaną one wykorzystane w sposób szkodliwy. Recorded Future, jedna z największych na świecie firm w branży cyberochrony, udostępniła nowemożliwości w obrębie działającej w chmurze platformy cyberochrony dzięki integracji z platformą Okta Integration Network (OIN). Dzięki temu Recorded Future rozszerza zakres usług świadczonych w ramach rozwiązania Identity Intelligence, zapewniając zautomatyzowany wgląd w sytuacje związane z naruszeniem bezpieczeństwa tożsamości, dostarczając w czasie rzeczywistym informacje na temat ujawnienia danych uwierzytelniających, a także umożliwiając błyskawiczne nadawanie priorytetów zdarzeniom związanym z naruszeniem bezpieczeństwa tożsamości i uruchomienie procedur reagowania. Rozwiązania w zakresie uwierzytelniania wieloczynnikowego (MFA) zwiększają bezpieczeństwo dostępu do krytycznej infrastruktury biznesowej i aplikacji przeznaczonych dla klientów, ale nie zapewniają pełnej ochrony przed naruszeniem bezpieczeństwa tożsamości.

Połączenie nieprzerwanego automatycznego gromadzenia i analityki danych z analizą prowadzaną przez ludzi sprawia, że rozwiązanie Recorded Future zapewnia w czasie rzeczywistym ogląd sytuacji w przestrzeni cyfrowej, dając klientom możliwość podejmowania czynnych działań przeciwko adwersarzom i zapewniania ochrony pracownikom, systemom i infrastrukturze.

Zobacz również:

  • Implementacja Zero Trust w praktyce - najlepsze porady

Integracja rozwiązania Recorded Future z platformą zarządzania dostępem Okta ma zapewnić wyższą ochronę niż MFA oraz wsparcie techniczne w procesach identyfikacji i eliminowania naruszeń bezpieczeństwa tożsamości, zanim zostaną one wykorzystane w sposób szkodliwy dla organizacji. Dla klientów Okta rozwiązanie Identity Intelligence firmy Recorded Future jest dostępne jako Workflows Connector ‒ bezkodowe pełnoskalowe narzędzie do automatyzacji procesów tożsamości.

„Przedsiębiorstwa coraz częściej przyjmują podejście, w którym bezpieczeństwo tożsamości stawiane jest na pierwszym miejscu, podkreślając w ramach tej transformacji wagę oceny sygnałów ryzyka w całym systemie zabezpieczeń. Przy tak ważnej roli tożsamości, automatyzacja stała się kluczowa w kontekście skrócenia czasu reakcji na zdarzenia oraz proaktywnego wykrywania i łagodzenia ataków naruszających bezpieczeństwo tożsamości. Integracja rozwiązania Recorded Future z platformą Okta Workflows zapewnia klientom obu firm informacje o zagrożeniach, aby zwiększyć stopień zautomatyzowania tożsamości, ostatecznie poprawiając bezpieczeństwo bez uszczerbku dla doświadczenia użytkowników” ‒ skomentował David Shackelford, dyrektor wyższego szczebla ds. zarządzania produktem w Okta.

Rozwiązanie Identity Intelligence Recorded Future dostarcza w czasie rzeczywistym danych z szerokiego zakresu źródeł, takich jak open source, dark web i źródła techniczne, oferując użytkownikom Okta rzetelne informacje na temat autentyczności tożsamości. Dzięki integracji Identity Intelligence użytkownicy mogą:

- skrócić czas reakcji na zdarzenie z kilku godzin do kilku minut w przypadku wycieku hasła

- oszczędzać czas i zasoby poprzez skrócenie czasu, jaki analitycy przeznaczają na czynności manualne

- stosować najlepsze praktyki NIST (Narodowego Instytutu Norm i Techniki USA) dotyczące haseł, wykorzystując zautomatyzowane audyty haseł

- poprawiać doświadczenia użytkowników końcowych dzięki wiarygodnemu i opartemu na danych modelowi zarządzania dostępem.

„MFA pozostaje jedną z metod najczęściej stosowanych przez organizacje w celu niwelowania ryzyka w zakresie naruszenia bezpieczeństwa tożsamości, ale nie zapewnia już dostatecznej ochrony. Zespoły zajmujące się dostępem do tożsamości i bezpieczeństwem wymagają znacznie bardziej niezawodnych, wiodących rozwiązań w zakresie zarządzania dostępem i analizy danych. Dzięki przeprowadzonej integracji, uwzględniającej nowe przypadki użycia, klienci mogą skorelować niezależne dane z wewnętrzną telemetrią, aby uzyskać wgląd niezbędny do oceny i reagowania na zagrożenia” ‒ powiedział Craig Adams, dyrektor ds. produktów i inżynierii w Recorded Future.

Więcej informacji na temat integracji rozwiązania Identity Intelligence firmy Recorded Future z Okta Integration Network (OIN) oraz wersję demo modułu Identity Intelligence można znaleźć na stronie: recordedfuture.com/identity-intelligence-demo.

Źródło: Recorded Future

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200