Integracja danych w wydaniu open source

Dostawca komercyjnego oprogramowania integracji danych, firma XAware, udostępnia najnowszą wersję swojego produktu na zasadach licencji GPL.

Oprogramowanie XAWare 5 jest dostępne do bezpłatnego sprowadzania z witryny open source, którą firma udostępniła w tym tygodniu. Oprogramowanie integracji danych pobiera dane strukturalizowane i niestrukturalizowane z różnych źródeł i udostępnia je w jednolitym, nowym formacie. Takie przekształcanie danych jest szczególnie użyteczne dla ich prezentacji w nowych aplikacjach Web 2.0 lub w środowiskach SOA (Services-Oriented Architecture). Do integracji danych stosowany jest XML.

XAware tworzy pomost pomiędzy procesami biznesowymi i fizycznym dostępem do danych. Projektanci aplikacji mogą używać XAWare Designer do tworzenia, testowania i wdrażania oprogramowania, które zapewnia funkcje biznesowe poprzez dostęp do baz danych. Zestaw zawiera także adaptery zapewniające połączenia z różnymi źródłami danych: SQL, FTP, poczta elektroniczna, dane tekstowe, COBOL, Java i inne.

Firma zdecydowała się na uwolnienie kodu ostatniej wersji swojego komercyjnego pakietu ponieważ uważa, że open source stało się preferowanym sposobem pracy wielu projektantów oprogramowania.

XAware 5 wykorzystuje oparty na Eclipse XAware Designer - zintegrowane środowisko programistyczne wykorzystujące techniki kreatorów i "przeciągnij i upuść", znacznie ułatwiające budowanie aplikacji.

Firma zaczynała jako dostawca własnego oprogramowania cztery lata temu i jest to jej pierwsze wejście w obszar open source. XAware konkuruje z uznanymi dostawcami komercyjnymi jak IBM, Tibco czy BEA Systems i jej wejście w obszar open source może być krokiem trudnym do zignorowania przez te firmy.

Chociaż oprogramowanie XAware 5 zostało udostępniona na zasadach licencji open source, to nadal dostępne jest także w ramach licencji komercyjnej. Nabywca licencji komercyjnej nie musi dzielić się kodem napisanym przez siebie ze społecznością open source.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200