Intec otwiera biurow Warszawie

Dostawca systemów billingowych - Intec - otwiera biuro w Warszawie.

Dostawca systemów billingowych - Intec - otwiera biuro w Warszawie.

Bezpośrednim impulsem do inwestycji był podpisany z Polkomtelem kontrakt o wartości 20 mln euro na system billingowy Single View. "Proces wdrożenia naszego systemu w Polkomtelu już się rozpoczął. Przy projekcie pracuje ponad 25-osobowy zespół specjalistów, m.in. z Polski, Wlk. Brytanii, Irlandii i Kanady. Kontrakt ten jest dla nas bardzo istotny, bo daje perspektywy na rozwój w Polsce. Pracujemy nad kolejnymi umowami" - mówi Iwona Golińska, dyrektor zarządzająca polskiego biura.

Intec zaczyna już realizować program szkolenia specjalistów z Polski. Nie wiadomo jednak jak liczny będzie polski oddział. "Wdrożenia detalicznego systemu billingowego są zazwyczaj projektami, które muszą być obsługiwane przez kilku lub kilkudziesięciu różnych specjalistów" - wyjaśnia Iwona Golińska. W planach firmy jest także stworzenie w Warszawie centrum rozwoju kompetencji na Europę Środkowo-Wschodnią. Jeżeli powstanie w Warszawie, będzie ono piątym ośrodkiem spółki na świecie.

Intec jest obecny w Polsce od 1999 r. Do tej pory jednak obsługiwał klientów poprzez partnerów, np. HP Consulting i Infovide-Matrix. Do klientów tej brytyjskiej spółki należy m.in. Telekomunikacja Polska. Operator zakupił i użytkuje system InterconnecT (rozliczenia międzyoperatorskie). Wdrożył także nową wersję systemu ITU. Z InterconnecT korzysta również Polska Telefonia Cyfrowa i Exatel, który stosuje ponadto platformę IntermediatE (system mediacji). GTS Energis używa zaś InterconnecT Settler dla rozliczeń międzyoperatorskich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200