Instant Messaging bez "peceta"

Koncern America Online pracuje nad zmodyfikowaną wersją komunikatora internetowego AOL IM, z której korzystać będą mogli użytkownicy podłączonych do Internetu konsoli PlayStation 2. Aplikacja umożliwi im głosowe komunikowanie się z innymi osobami - korzystajacymi zarówno z konsoli, jak i komputerów PC.

Prace nad konsolową wersją komunikatora są wynikiem porozumienia zawartego przez AOL z Sony. Obie firmy planują również udostępnienie posiadaczom konsol multimedialnych serwisów internerowych AOL - na razie nie wiadomo jednak, kiedy miałoby to nastąpić.

Wiadomo już, że aby móc korzystać z komunikatora, użytkownicy PS2 będą musieli zaopatrzyć się w twardy dysk (w ofercie Sony znajduje się napęd o pojemności 40 GB). Dysk ten na razie nie jest dostępny poza Japonią - koncern planuje wprowadzić go na amerykański rynek na początku przyszłego roku, kiedy to nowa usługa będzie gotowa.

Zobacz również:

  • WhatsApp z dużymi zmianami w obsłudze wideo
  • Meta opracowała webową wersję usługi Imagine
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200