Instagram testuje nowe narzędzie noszące nazwę Live Producer

Będącą częścią korporacji Meta firma Instagram przystąpiła do testowania nowej funkcji, która pozwala użytkownikom komputerów typu desktop uruchamiać prowadzone na żywo sesje audio/wideo za pomocą dowolnego oprogramowania do strumieniowego przesyłania danych, takiego jak OBS, Streamyard czy Streamlabs. Rozwiązanie nosi nazwę Live Producer

Grafika: Instagram

Narzędzie Live Producer znajduje się ciągle w fazie testowania (które jest realizowane na wybranej próbce użytkowników) i nie jest jeszcze ogólno dostępne. Instagram informuje, że narzędzie to oferuje użytkownikom dodatkowe możliwości, a nie tylko tradycyjną kamerę telefoniczną zainstalowaną w smartfonie czy tablecie. Może to być dołączona do komputera zewnętrzna kamera, zewnętrzne mikrofony czy możliwość skorzystania ze specjalnej grafiki obsługującej takie sesje audio/wideo.

Aby korzystać z nowego narzędzia, użytkownik musi najpierw wybrać oprogramowanie do przesyłania strumieniowego, którego będzie używać podczas uruchomienia prowadzonej na żywo multimedialnej sesji. Musi więc otworzyć w pierwszym kroku interfejs oprogramowania obsługujący przesyłanie strumieniowe i zlokalizowania miejsca, w którym należy wprowadzić adres URL i klucz strumienia.

Zobacz również:

  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot
  • Facebook i Instagram bez reklam, ale za dodatkową opłatą

Po podaniu adresu URL i klucza strumienia, użytkownik może przystąpić bezpośrednio z poziomu usługi Instagram Live do uruchomienia sesji audio/wideo. Wystarczy wtedy otworzyć desktopową wersję Instagrama i kliknąć przycisk Add post (Dodaj post) i wybrać z rozwijanego menu opcję Live (Na żywo).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200