Instagram pozwoli użytkownikom na zakupy bezpośrednio w aplikacji

Meta rozszerza swoją ofertę e-commerce. Instagram otrzyma funkcję płatności, która pozwoli użytkownikom kupować od małych firm poprzez bezpośrednie wiadomości.

Źródło: blog Meta

Niedługo Instagram otrzyma funkcję płatności, która pozwoli użytkownikom kupować od małych firm poprzez bezpośrednie wiadomości bez opuszczania okienka chatu. Użytkownicy Instagrama będą tylko musieli wysłać wiadomość do firmy, dodać personalizację w razie potrzeby i złożyć zamówienie na czacie, poinformowała Meta, do której należy Instagram. Kupujący będą mogli również śledzić zamówienie i zadać firmie wszelkie pytania uzupełniające w tym samym wątku czatu. Wcześniej w 2020 roku, gigant mediów społecznych uruchomił Shopps jako sposób dla ludzi, aby znaleźć i kupić produkty na Facebooku i Instagramie. Zuckerberg powiedział wówczas, że ponad 800 milionów ludzi angażuje się w filmy na żywo codziennie przez Facebook i Instagram.

Nowa funkcja Instagrama pozwoli również na korzystanie z usługi płatniczej Meta Pay, aby ukończyć zakupy.

Zobacz również:

  • Meta będzie znakować szkodliwe treści generowane przez AI
  • Rzecznik Mety skazany przez rosyjski sąd na sześć lat więzienia
  • Facebook i Instagram bez reklam, ale za dodatkową opłatą
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200