Instagram i WhatsApp zmieniają nazwy

Facebook potwierdził, że zamierza zmienić nazwy swoich dwóch najpopularniejszych, nie licząc oczywiście samej sieci społecznościowej, aplikacji: Instagram i WhatsApp. I chociaż jest to zmiana kosmetyczna co oznacza, że użytkownicy będą na co dzień posługiwać się zapewne dalej starymi nazwami obu tych usług, to warto ten fakt odnotować, aby być na bieżąco.

Korporacja zdecydowała się na taki krok z prostego powodu. Chce aby użytkownicy obu aplikacji mieli świadomość tego, do kogo należą. Dlatego Instagram będzie znany jako Instagram from Facebook, a WhatsApp jako WhatsApp from Facebook. Jak widać to czysta kosmetyka i nowe nazwy zostały zapewne wymyślone przez specjalistów od spraw marketingu wyznających zasadę, że znak firmowy to bardzo ważna rzecz.

„Chcemy aby czytając nazwy naszych produktów i usług użytkownik od razu wiedział, do kogo należą”, mówi rzecznik firmy Facebook. Wyjaśnia też, że nazwy aplikacji wyświetlane na ekranie smartfona i tableta nie będą zmienione, jednak użytkownicy pobierający je pierwszy raz ze sklepu ujrzą już ich nowe nazwy.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę

Facebook nie powiedział jak na razie, kiedy obie aplikacje zmienią oficjalnie swoje nazwy. Z chwilą ogłoszenia tej decyzji umieścimy taką informację natychmiast na naszej witrynie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200