Instagram chce usunąć ze swojej usługi „polubienia”

Instagram eksperymentuje od jakiegoś czasu z opcją usuwającą z wpisów użytkowników tzw. „polubienia”, a obecnie zaczyna wdrażać ten mechanizm do swoich usług świadczonych użytkownikom w kolejnych krajach na całym świecie chcąc sprawdzić, czy zostanie zaakceptowany.

Firma wprowadziła w lipcu rozwiązanie usuwające „polubienia” do niektórych kont użytkowników zamieszkujących takie kraje, jak Australia, Kanada, Brazylia, Irlandia, Włochy, Japonia i Nowa Zelandia. W zeszłym tygodniu Adam Mosseri (prezes Instagramu) ogłosił, że eksperyment sprawdził się i mechanizm został wprowadzony w ostatnich dniach do kolejnego kraju (USA).

Natomiast wczoraj (czyli w czwartek) Instagram zaczął proces wdrażania tej opcji w kolejnych krajach na całym świecie. Na początek rozwiązanie to zostanie zaproponowane tylko niektórym użytkownikom, których firma potraktuje jako testerów.

Zobacz również:

  • Starlink Mini: to nazwa nowej usługi satelitarnego dostępu do internetu, której twórcą jest SpaceX
  • Meta będzie znakować szkodliwe treści generowane przez AI

Tu należy się słowo wyjaśnienia. Po wdrożeniu tej opcji użytkownicy usługi mogą dalej sprawdzać ilość „polubień” ich własnych wpisów, nie mogą natomiast podglądać „polubień” oceniających wpisy innych użytkowników.

Rzecznik firmy informuje, że sprawa nie jest ostatecznie przesądzona i dopiero ogólnoświatowe testy pokażą, czy takie rozwiązanie zyska uznanie użytkowników usługi. „Chociaż opinie z wcześniejszych testów były pozytywne, jest to jednak fundamentalna zmiana, dlatego kontynuujemy nasz test, aby dowiedzieć się więcej od naszej globalnej społeczności”, dodał rzecznik.

Instagram zdecydował się na taki krok po tym gdy w internecie pojawiły się opinie, że mechanizm „polubień” wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne użytkowników. Są też głosy przeciwne mówiące, że usunięcie „polubień” zaszkodzi społeczności. Ciekawe zatem, która z tych opinii zwycięży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200