Innovecs otwiera biuro w Polsce i uruchamia rekrutację

Innovecs, firma specjalizująca się w transformacji cyfrowej, wchodzi do Polski. Przedsiębiorstwo wyróżnia się nie tylko sukcesami na polu innowacyjnych projektów IT, ale także podejściem do pracowników – wyjątkowa kultura organizacyjna nakierowana na rozwijanie talentów sprawia, że specjaliści technologiczni chcą wiązać z nią swoje kariery.

Foto: Innovecs

Już ponad 850 specjalistów Innovecs zapewniło cenne doświadczenia związane z transformacją cyfrową ponad 100 klientom. Przez ponad dekadę Innovecs wypracowała świetne wyniki. Obecna jest w 8 krajach na całym świecie, a dziewiątą, nową lokalizacją będzie Polska.

Innovecs w najbliższej przyszłości chce zatrudnić około 50 specjalistów do nowego biura w Polsce (Kraków), albo pracujących zdalnie (z dowolnego miejsca w Polsce). Niezależnie od lokalizacji wszyscy członkowie zespołu Innovecs mogą liczyć na te same korzyści i rozwiązania motywacyjne.

Innovecs otwiera biuro w Polsce i uruchamia rekrutację

Foto: Innovecs


Niezależnie od tego czy mówimy o HealthTech, FinTech, Software i Hightech, grach i rozrywce czy logistyce – to właśnie w tych dziedzinach specjalizuje się Innovecs – firma zawsze dostarcza rozwiązania cyfrowe wysokiej jakości, na których klienci mogą polegać.

Po raz piąty z rzędu Innovecs znalazła się na liście Inc. 5000, w której wymieniane są najszybciej rosnące prywatne firmy w USA, a ponadto jest także w corocznie publikowanym rankingu najlepszych firm outsourcingowych i doradczych, Global Outsourcing 100.

Kultura unikalnych społeczności

Firma żyje i działa zgodnie z trzema podstawowymi zasadami: chce i jest innowacyjna, a przy tym inspiruje do działania i troszczy się o swój zespół. Każda osoba pracująca w Innovecs może przejmować inicjatywę i proponować innowacyjne pomysły, dzięki którym rozwija się zarówno dany specjalista, jak i organizacja. Firma stawia na ekosystem oparty na społeczności, co oznacza, że członkowie zespołu mogą tworzyć nowe rozwiązania i stać się liderami mniejszych społeczności czy klubów wewnątrz organizacji. Innovecs będzie wówczas wspierał takiego lidera i inwestował w jego pasję. Troska o zdrowie (w tym zdrowie psychiczne) i dobre samopoczucie wśród współpracowników jest dla firmy priorytetem. Kultura korporacyjna promuje prowadzenie zrównoważonego stylu życia, a firma autentycznie dba o pracowników.

Innovecs otwiera biuro w Polsce i uruchamia rekrutację

Foto: Innovecs


To wpisuje się doskonale w oczekiwania rynku, na którym od dłuższego czasu ton nadają pracownicy - w branży IT oczekują oni nie tylko możliwości rozwoju zawodowego, ale także możliwości znalezienia równowagi między pracą a życiem prywatnym, ogólnego dobrostanu. Jest to ściśle powiązane z kulturą organizacyjną.

Kultura korporacyjna i społeczność tworzona przez pracowników firmy są ze sobą ściśle powiązane. Kultura jest kreowana przez firmę i przekłada się na to jak potem kształtuje się zespół. Jeśli buduje się tę kulturę w oparciu o autentyczne wartości i w sposób konsekwentny, wszyscy pracownicy mają poczucie przynależności do zespołu i rozumieją, że stanowią część czegoś większego niż tylko firma - mówi Alex Lutskiy, założyciel i CEO Innovecs.

Autentyczność firmy Innovecs tkwi w jej ludziach. Kulturę korporacyjną współtworzy każdy członek zespołu, a życie Innovecs toczy się wokół tak zwanego InnoClubu – obejmującego ponad 10 kół zainteresowań, do których można się przyłączyć. Każda z tych społeczności skupia dziesiątki uczestników (nawet do 100 entuzjastów) podzielających wspólną pasję i wzajemnie wspierających się w jej rozwijaniu.

Poza uprawianiem swojego hobby, ludzie o podobnych zainteresowaniach mają okazję spotkać się, aby porozmawiać, nawiązać bliższe kontakty, przedyskutować interesujące ich tematy i po prostu dobrze się bawić. Hasłem przewodnim InnoClubu jest "Wybierz styl życia, nie pracę".

Każdy pracownik Innovecs może dołączyć do dowolnej społeczności, która mu przypadnie do gustu. A jeśli nie znajdzie takiej, w której może rozwijać swoje pasje, to mile widziane będzie, jeśli zainicjuje powstanie nowej. Niezależnie od tego, czy dana osoba jest uczestnikiem czy liderem społeczności, wspólnota jest solidnym źródłem energii, które inspiruje i ożywia. W tej chwili InnoClub oferuje szereg zespołów zainteresowań, które obejmują m.in.: bieganie, mindfulness, jogę, piłkę nożną, fitness, szachy, tenis stołowy, e-sport, sztukę wystąpień publicznych oraz Inno2x, zespół osób interesujących się inwestowaniem.

Właśnie taką kulturę firma chce wnieść i pielęgnować w polskich biurach, począwszy od pierwszego dnia działalności w naszym kraju.

Mówiąc bardziej ogólnie, Innovecs promuje postawę sprzyjającą odkrywaniu świata, siebie, szukania ciągłego rozwoju. Ważne jest też dostosowywanie się do zmiennych okoliczności przy jednoczesnym stosowaniu najważniejszych, niezmiennych zasad firmy. Każde osiągnięcie opiera się na otwartości, ekologicznej komunikacji, etycznych wzorcach zachowań.

Filozofia „ludzie na pierwszym miejscu” to od dawna wizytówka firmy. Organizacja zatrudnia nie tylko specjalistów ze znaczącym dorobkiem, ale także wyjątkowe utalentowane osobowości, które pasują do SPECIFIC DNA Innovecs. Kultura transparentności i zaufania opiera się też w dużym stopniu na liderach firmy, którzy nadają jej ton. Organizowane są regularne spotkania z przedstawicielami kadry kierowniczej, kwestie finansowe są znane całemu zespołowi, można zawsze uzyskać lub podzielić się informacjami z menedżerami wyższego szczebla.

Programista, który staje się liderem

Innovecs zdaje sobie sprawę, że ludzie nie chcą tylko kodować – dążą do stworzenia czegoś wartościowego i rozwoju osobistego, zarówno pod kątem zawodowym, jak i prywatnym. Firma prowadzi i rozwija InnoHub, specjalną platformę, której celem jest wspieranie rozwoju opartego na współpracy i budowanie społeczności liderów. Innovecs wierzy, że liderzy inżynierii to osoby, które nie tylko potrafią kierować zespołem, ale wszyscy eksperci pracujący nad innowacjami.

W firmie każdy członek zespołu może nie tylko rozwijać się w określonym obszarze i wspinać po szczeblach kariery, ale też zmieniać specjalizację. Nie brakuje przypadków, kiedy pracownicy wyrośli z podopiecznych na mentorów i pogłębili swoje umiejętności komunikacyjne i menedżerskie.

Każdy może rozwijać się według indywidualnego programu, który jest tworzony przez InnoCamp, wewnętrzną platformę edukacyjną. Wyjątkowość indywidualnego programu rozwoju polega na tym, że jest dostosowywany do konkretnego pracownika, zgodnie z jego potrzebami. Oczywiście firma stara się wspomagać jego rozwój. W tym celu oferuje narzędzia edukacyjne i udostępnia platformę online ze szkoleniami, z których mogą korzystać pracownicy.

Innovecs otwiera biuro w Polsce i uruchamia rekrutację

Foto: Innovecs


Firma skupia się na ambicjach członków zespołu i jest dumna z tego, że poszczególne osoby stale się rozwijają – od inżynierów po kierowników działów. Warto dodać, że osoby, które pracują dłuższy czas w Innovecs, mogą też realizować projekty w różnych technologiach i dziedzinach. Jeśli później dana osoba chciałaby przejść do innej roli lub dziedziny, firma stwarza jej ku temu odpowiednie warunki.

Celem Innovecs jest nie tylko tworzenie możliwości rozwoju zawodowego, ale także wpływanie na rozwój społeczności inżynierów w Polsce. To jedna z firm, do której zdecydowanie warto dołączyć. Sprawdź na jakie stanowiska poszukujemy obecnie pracowników i wzmocnij nasz zespół swoimi kompetencjami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200