Inktomi kupuje FastForward Networks za 1,3 mld USD

Inktomi, producent oprogramowania sieciowego, przejmie firmę FastForward, specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania do dystrybucji i zarządzania przekazami na żywo w Internecie. Transakcja, której...

Inktomi, producent oprogramowania sieciowego, przejmie firmę FastForward, specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania do dystrybucji i zarządzania przekazami na żywo w Internecie. Transakcja, której wartość jest szacowana na 1,3 mld USD, będzie zrealizowana w formie wymiany akcji.

Dzięki pozyskaniu nowej technologii Inktomi zamierza uzyskać znaczącą pozycję na szybko rosnącym rynku audycji transmitowanych na żywo w Internecie. Zdaniem The Aberdeen Group, wartość tego rynku do roku 2003 wyniesie ok. 40 mld USD.

Wśród inwestorów FastForward znajdują się m.in. America Online i RealNetworks. Z tymi firmami Inktomi podjęła wcześniej inicjatywę Content Bridge, mającą wspomagać rozwój szybkich transmisji różnego rodzaju treści w Internecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200