Inicjatywa serwerowa

Intel, Dell, IBM i Hewlett-Packard założyły nową organizację, która podejmie trud opracowania standardów używanych do zarządzania systemami obliczeniowymi.

Cztery wymienione powyżej firmy będą przewodzić nowej grupie roboczej Server Management Working Group, formowanej w ramach DMTF (Distributed Management Task Force; organizacja zajmująca się opracowywaniem standardów zarządzania). Grupa zaprojektuje interfejsy, które będą używane do wykrywania, konfigurowania i zarządzania serwerami pracującymi w sieciach komputerowych.

Nowe interfejsy ułatwią życie niezależnym producentom oprogramowania, którzy będą mogli pisać programy współpracujące z systemami różnych platform, nie oglądając się na stosowane w nich rozwiązania.

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie

Server Management Working Group zamierza opracować nowe standardy w ramach specyfikacji noszącej nazwę CLI (Command Line Interface). DMTF obiecuje, że pierwsza, robocza wersja standardów ujrzy światło dzienne 1 lipca 2004 roku.

Nową inicjatywę poparły już firmy AMD i Sun. Pewien dystans zachowuje Dell, który jest bardziej zainteresowany standardami opisującymi konstrukcję i zasady pracy serwerów kasetowych. Pierwsze spotkanie nowej grupy roboczej miało miejsce 18 listopada br. w Dallas.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200