Ingram Micro wycofuje się z Polski

Ingram Micro międzynarodowy dystrybutor produktów, usług i rozwiązań technologicznych postanowił zlikwidować swe struktury w Polsce. Zadania dystrybucyjne w tym zakresie przejmie środkowo-europejskie centrum dystrybucyjne w Niemczech.

Według Michaela Kaacka, wiceprezydenta Ingram Micro odpowiedzialnego za region środkowo-europejski, centrum dystrybucyjne w Niemczech jest dużo większe i może zaoferować więcej produktów na większym obszarze geograficznym. Operacje będą przenoszone do stycznia 2003 roku.

"Nasi współpracownicy w Ingram Micro Polska wykonali ogromną pracę zapewniając rzadko spotykany wzrost obrotów na przestrzeni ostatnich dwóch i pół lat" – stwierdził Kaack. "Ale obecna sytuacja rynkowa stawia przed nami nowe wyzwania w zakresie osiąganych marginesów, skali działania i efektywności. Nie sposób sprostać tym wyzwaniom tylko w oparciu o istniejącą infrastrukturę. Mając to na uwadze podejmujemy odpowiednie kroki".

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200