Ingram Micro Polska już sprzedaje

W piątek (9 czerwca br.), firma Ingram Micro Polska rozpoczęła działalność handlową w naszym kraju.

Zapowiadane od kilku miesięcy rozpoczęcie działalności handlowej w Polsce przez Ingram Micro stało się faktem. Na razie oferta nowego gracza ma się opierać na 3 programach: zbuduj komputer (dostarczanie komponentów do budowy komputerów), zbuduj prosty system oraz zbuduj system zawansowany.

Piotr Kuźnicki i Marek Kwiatkowski, członkowie zarządu Ingram Micro Polska podkreślają, że nie zamierzają walczyć o pierwszą pozycję na polskim rynku IT. Zauważają, że wiele firm z czołówki uważanych za liderów często boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Zarząd Ingrama stawia na pogłębianie współpracy ze swoimi klientami oraz przygotowanie strategii działania firmy w warunkach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Ingram Micro zapowiada, że będzie zachęcać do współpracy małe i średnie firmy. Piotr Kuźnicki i Marek Kwiatkowski apelują do właścicieli tego typu przedsiębiorstw, aby nie obawiali się współpracy z ich firmą. Zapewniają, że każdy klient zostanie potraktowany przez nich indywidualnie i ze specjalną starannością.

Głównymi elementami strategii Ingram Micro w Polsce mają być atrakcyjne programy partnerskie, w skład których wejdą m.in. nowatorskie, jak na polski rynek, warunki finansowania zakupów oraz akcje marketingowe. Ingram Micro Polska ma również zaproponować znacznie szerszą gamę produktów, wśród których spory udział mają mieć technologie nie stosowane jeszcze w naszym kraju.

Firma Ingram Micro Polska podpisała dotychczas ok. 80 umów partnerskich. Kilkaset następnych jest w trakcie negocjacji. W ciągu roku działalności Ingram planuje współpracować z ok. 1000 partnerów.

W przyszłym roku firma planuje osiągnąć w Polsce obroty rzędu 20 mln USD. Szefowie oddziału zastrzegają, że jeżeli to się nie uda, nie stanie się żadna tragedia, gdyż plany firmy opracowywane są w 3 letniej perspektywie.

Ingram Micro Polska

tel.: (22) 511 62 00

Fax: (22) 679 19 60

www.ingram.pl


TOP 200