Infrastruktura IT w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie zostanie zmodernizowana

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie (w skrócie USDK) nawiązał partnerstwo technologiczne z firmą Cisco, która dostarczy jednej z największych placówek medycznych tego typu w Polsce rozwiązania z zakresu sieci bezprzewodowej, komunikacji wideo i cyberbezpieczeństwa.

Szpital zdecydował się na taki krok, gdyż ma problemy z nawiązaniem połączeń sieciowych. Wynika to nie tylko z faktu, że na terenie szpitala znajduje się przestarzała infrastruktura, ale również ma związek z topografią samego kompleksu, w którym liczne elementy konstrukcji betonowych utrudniają przesył sygnału. Dlatego personel medyczny zmaga się z niemożnością szybkiego wyszukiwania informacji niezbędnych w podejmowaniu decyzji dotyczących procesu leczenia i sprawnej komunikacji.

Modernizacja rozpoczęła się od przeprowadzonej przez ekspertów Cisco analizy technicznej istniejącej infrastruktury i określenia zapotrzebowania na konkretne narzędzia, które zaspokoją potrzeby personelu, pacjentów i osób odwiedzających. Planowane wdrożenie będzie składać się z rozwiązań sieciowych Cisco i na terenie szpitalu zostanie zainstalowanych 69 punktów dostępowych, 2 kontrolery bezprzewodowe, 3 przełączniki, serwer sieciowy i moduły SFP+.

Zobacz również:

  • AI w firmie to większe przychody, niższe koszty i lepsza obsługa klienta
  • Powstanie pierwsza podmorska sieć światłowodowa, która połączy ze sobą bezpośrednio Australię z Afryką

Ponadto warszawski oddział Cisco przeznaczył 10 terminali Cisco Webex DX80, które umożliwiają personelowi USDK komunikowanie się z innymi szpitalami i wirtualną koordynację działań, gdy zajdzie taka potrzeba. Model zdalnej wymiany informacji okazał się niezwykle przydatny podczas pandemii.

Placówki medyczne są częstym celem ataków, ponieważ posiadają wiele danych wrażliwych na temat pacjentów, a poziom zabezpieczeń często jest niższy niż np. w bankach. Dlatego zaplanowano szkolenia, które pozwolą zapewnić zgodność z rygorystycznymi przepisami dotyczącymi prywatności, a także będą okazją dla użytkowników, aby poznać najlepsze praktyki z zakresu bezpieczeństwa. Cisco wykona również audyt cyberbezpieczeństwa istniejącej infrastruktury USDK.

Dyrektor USDK prof. Wojciech Cyrul tak skomentował współpracę z firmą Cisco: „Dzisiaj Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie jest wciąż największą i najlepszą wysokospecjalistyczną placówką pediatryczną na południu Polski. Co roku otrzymuje tu pomoc ponad 230 tys. małych pacjentów. Z tych właśnie powodów, tak cenna jest pomoc zadeklarowana szpitalowi przez firmę Cisco, której wartość opiewa na ponad milion złotych. Dlatego też z tego miejsca, z całego serca, dziękuję Panu Dyrektorowi Ramonowi Tancino oraz Panu Dyrektorowi Jackowi Przybylskiemu za wkład, jaki Cisco i jego pracownicy wnieśli i nadal chcą wnosić dla poprawy niełatwej sytuacji szpitala”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200