Infovide w STSI

Warszawska spółka Infovide S.A. jako pierwsza firma prywatna przystąpiła do Sieci Rozwoju Technik Społeczeństwa Informacyjnego (STSI), organizacji zrzeszającej 12 jednostek naukowych zajmujących się informatyką i telekomunikacją.

Do STSI należą m.in. Instytut Badań Systemowych i Instytut Podstaw Informatyki PAN, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego czy Akademickie Centrum Komputerowe "Cyfronet" działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Celem Sieci jest wspólny udział w programach badawczych z zakresu inżynierii oprogramowania, inżynierii wiedzy i komputerowego wspomagania decyzji oraz rozwoju sieci teleinformatycznych. Partnerzy konsorcjum chcą się wzajemnie wspierać w staraniach o udział w projektach 6. Programu Ramowego Badań, Rozwoju Technicznego i Prezentacji Unii Europejskiej oraz inicjować krajowe przesięwzięcia w zakresie rozwoju technik społeczeństwa informacyjnego. "Jako firma oferująca innowacyjne rozwiązania IT chcemy korzystać z krajowego dorobku naukowego oraz uczestniczyć w jego rozwoju" – deklaruje Borys Czerniejewski, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej w Infovide. "W społeczeństwie informacyjnym i gospodarce opartej na wiedzy nie można biernie wykorzystywać światowych rozwiązań – niezbędne jest aktywne tworzenie własnego dorobku w zakresie wiedzy i umiejętności wsparte skoordynowanymi działaniami" – mówi prof. dr hab. inż. Andrzej P. Wierzbicki, Dyrektor Instytutu Łączności w Warszawie i pomysłodawca STSI.

Zobacz również:

  • Duże zwolnienia w Apple - ponad 600 osób opuszcza pokład
  • LinkedIn niczym TikTok? Portal testuje nowe formaty
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200