Infosystem '99: Jak odporny notebook

Obok nowych modeli elektronicznych modułowych central, cyfrowych aparatów telefonicznych i monitorów, Panasonic Polska prezentuje na Infosystemie również peryferia komputerowe, m.in. kolorowe drukarki laserowe i ulepszone modele notebooków.

Obok nowych modeli elektronicznych modułowych central, cyfrowych aparatów telefonicznych i monitorów, Panasonic Polska prezentuje na Infosystemie również peryferia komputerowe, m.in. kolorowe drukarki laserowe i ulepszone modele .

Nowością jest nowy model kolorowej drukarki laserowej KX-P8420 o wysokiej rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Urządzenie jest standardowo wyposażone w pamięć o pojemności 80 MB RAM (maksymalnie 144 MB), kartę sieciową Ethernet, interfejs równoległy IEEE 1284 i drukuje z nominalną szybkością 4,7 str./min (druk kolorowy przy roboczej rozdzielczości 600 dpi) i 14 str./min (druk monochromatyczny). KX-P8420 jest przystosowana do pracy w sieciach Novell NetWare, Microsoft Windows NT, a także w systemach Macintosh lub Unix i zawiera moduł do interpretacji danych, wykorzystujący najnowszą wersję języka Adobe PostScript Level 3. Opcjonalnym wyposażeniem jest dysk o pojemności 3,2 GB. Na polskim raczkującym dopiero rynku kolorowych drukarek biurowych nowa kolorowa drukarka Panasonica będzie konkurować przede wszystkim z urządzeniami Hewlett-Packarda i Tektronixa.

Natomiast rodzina notebooków Toughbook o specjalnej konstrukcji szczególnie odpornej na uszkodzenia mechaniczne została tylko nieco zmodyfikowana. Panasonic wprowadza do sprzedaży Toughbook 47 o jeszcze trwalszej obudowie niż obecnie oferowany Toughbook 45, a także modele wyposażone w najnowsze procesory Intel Pentium II o częstotliwościach do 366 MHz oraz dyski o pojemności zwiększonej maksymalnie do 6,4 GB. Mimo że większość znanych producentów notebooków ma w swoich ofertach komputery z trwałymi obudowami ze stopów magnezu, Panasonic w dalszym ciągu oferuje prawdopodobnie najbardziej odporne na uszkodzenia modele. Cecha ta jest szczególnie ważna dla użytkowników pracujących w szczególnie trudnych, polowych (np. zastosowania w wojsku) lub przemysłowych warunkach, choć wydaje się, że jest ona istotna dla każdego użytkownika. Liczba notebooków sprzedawanych w Polsce przez Panasonic nie jest jednak zbyt duża, przede wszystkim dlatego że mają one stosunkowo wysoką cenę w porównaniu do innych dostępnych na rynku modeli o podobnej wydajności.

Wydaje się jednak, że jest to sprzęt przenośny, na który warto zwrócić uwagę.


TOP 200