Infortrend EonNAS 5000 - nowe systemy pamięci masowych

Infortrend zaprezentował nową pamięć masową EonNAS 5000, która może przechowywać dane zarówno na poziomie plików, jak i bloków. Firma przedstawiła też nowe opcje łączności, które wprowadzono do urządzeń linii EonNAS 3000.

Infortrend zaprezentował swoje pierwsze urządzenie linii EonNAS 5000. Jest ono wyposażone w czterordzeniowe procesory Intel Xeon oraz w pamięć podręczną o maks. pojemności 24 GB i oferuje opcje łączności 1 GbE, 10 GbE i Fibre Channel (FC). Pamięć masową mozna rozbudować, po zastosowaniu obudów rozszerzających może ona obsłużyć do 96 dysków twardych.

Według zapewnień producenta, zastosowana w linii EonNAS 5000 technologia blokowej deduplikacji danych może pozwolić na zaoszczędzenie do 90 procent miejsca. Wbudowany system plików ZFS zapewnia danym integralność, eliminując ewentualne uszkodzenia poprzez mechanizm hierarchicznych sum kontrolnych. Funkcje migawki i replikacji pomagają tworzyć kopie zapasowe danych.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
  • QNAP prosi klientów o natychmiastową aktualizacje swoich NASów

Infortrend zapowiedział również nowe opcje łączności w urządzeniach linii EonNAS 3000. Oprócz istniejącej konfiguracji z czterema portami 1 GbE, wprowadzono wersję z ośmioma portami 1 GbE dla modeli EonNAS 3220 i 3230. Ponadto EonNAS 3230 jest dostępny w wersji z portami 10 GbE i 8 Gb/s.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200