Informix informuje o zmniejszeniu przychodów

Informix, amerykański producent baz danych, wydał oświadczenie, w którym poinformował akcjonariuszy o obniżeniu swoich przychodów i zysku netto w II kw. roku finansowego 2000. Oficjalne wyniki mają zo...

Informix, amerykański producent baz danych, wydał oświadczenie, w którym poinformował akcjonariuszy o obniżeniu swoich przychodów i zysku netto w II kw. roku finansowego 2000. Oficjalne wyniki mają zostać ogłoszone 19 lipca.

Firma szacuje, że jej przychody w kwartale zakończonym 30 czerwca będą dużo niższe niż szacowali analitycy z Wall Street. Mają one wynieść 240-250 mln USD, a więc nieco mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (250,6 mln USD).

Gorsze wyniki Informixa są o tyle zaskakujące, że pojawiły się po dwóch kolejnych dobrych kwartałach, których wyniki były wyższe od oczekiwań analityków.

Informix poinformował, że nie odnotował wzrostu przychodów w żadnym z regionów. Jako przyczynę tej sytuacji podał słabe wyniki uzyskane w Europie, co miało być spowodowane umocnieniem się kursu dolara amerykańskiego. Prezes firmy dodał, że pośrednią przyczyną jest także zbyt powolne przystosowywanie się firmy do tzw. rynku nowych technologii.

***

Informix uruchomi w Polsce inkubator firm informatycznych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200