Informatyzacja na papierze

W tym roku ma ruszyć 16, czyli ponad połowa z planowanych projektów, ale dotychczas rozstrzygnięte zostały tylko dwa związane z nimi przetargi - na wykonanie elektronicznej platformy usług administracji publicznej oraz na konsultacje dla PESEL 2. Rozpoczęcie budowy większości dużych systemów państwa przesunie się zapewne na przyszły rok.

Rządowy plan - według którego administracja nadrobi informatyczne zapóźnienia i możliwe będzie m.in. elektroniczne rozliczanie podatków (ok. 370 mln zł), powstaną rejestry medyczne (877 mln zł), system katastralny (190 mln zł), zinformatyzowane zostaną księgi wieczyste (116 mln zł) - przewiduje, że w tym roku wystartują projekty o wartości 2,3 mld zł.

Firmy IT oczekujące na duże projekty muszą na razie zadowolić się dużymi zamówieniami MEN (nieobjętymi planem informatyzacji). W początkach maja resort ogłosił wyniki jednego, a w końcu maja kolejne przetargi o wartości sięgającej 350 mln zł. To tempo wynika jednak głównie z obaw o utratę unijnych dotacji.

Więcej na stronach Rzeczpospolitej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200