Infor we współpracy z firmą VMWare będzie oferować zwirtualizowany pakiet Infor LN ERP

Dzięki wykorzystaniu nowej, zwirtualizowanej architektury referencyjnej system wywodzący się bezpośrednio z linii rozwiązań ERP Baan będzie w pełni zgodny m.in. ze środowiskiem cloud computing. Wykorzystanie architektury stworzonej w ramach współpracy obu firm ma pozwolić m.in. na uproszczenie i skrócenie prac wdrożeniowych.

Wedle zapowiedzi rozwiązania ERP oparte na architekturze zwirtualizowanej będzie można wykorzystywać zarówno w modelu on-premise, jak i w ramach chmury. Zapowiadane pakiety ERP będą działać w oparciu o środowisko wirtualizacyjne VMWare. Oznacza to, że do obsługi zwirtualizowanego środowiska Infor ERP LN potrzebne będą dedykowane narzędzia - np. vSphere.

Nowa architektura ma stanowić również bazę do dalszego rozwoju oferty rozwiązań ERP opartych na systemie Infor ERP LN. Wykorzystanie rozwiązań wirtualizacyjnych ma również ułatwić budowanie ustandaryzowanych i prekonfigurowanych wersji oprogramowania Infor ERP LN dostosowanych do specyfiki różnych gałęzi przemysłu. Przedstawiciele firmy Infor liczą również na zaangażowanie ze strony partnerów wdrożeniowych. Warto nadmienić, że Infor w podobnym zakresie współpracuje również z firmą Red Hat.

Zobacz również:

  • IDC: Wzrost popularności sieci SD-WAN wynika z wymagań dotyczących łączności w chmurze i atrakcyjności SASE
  • Trendy i wyzwania dla przedsiębiorców w 2024 roku – ekspercka analiza Comarch
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200