Infor kupił Lawson Software

W wyniku wycenianej na 2 mld USD transakcji powstanie jeden z największych - po SAP i Oracle - producentów systemów wspierających zarządzanie. Rozwiązania Lawson Software mają być nadal rozwijane. Będą jednak stopniowo integrowane z systemami Infor Global Solutions.

Formalnie Lawson stanie się własnością - powiązanego z Infor - funduszu GGC Software Holdings. Fuzja ma zostać zamknięta w trzecim kwartale 2011 r.

Przedstawiciele kierownictwa Infor Global Solutions zapowiadali, że przejęcie mniejszego konkurenta ma przyczynić się do umocnienia pozycji rynkowej firmy i rozszerzenia oferty. Szczególnie wartościowe miały być rozwijane przez Lawson wyspecjalizowane rozwiązania przeznaczone m.in. dla przemysłu i służby zdrowia."Firma ta, jako producent rozwiązań komplementarnych względem systemów oferowanych przez Infor jest dla nas naturalnym, strategicznym partnerem. Myślę, że połączenie sił pozwoli na rozszerzenie naszej oferty przede wszystkim w zakresie funkcji z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz rozwiązań odpowiadających na specyficzne potrzeby służby zdrowia, sektora publicznego, czy przemysłu" - twierdzi Charles Phillips, dyrektor generalny Infor. Zdaniem wielu osób to właśnie Charles Phillips, który kieruje firmą Infor od października 2010 r., jest głównym pomysłodawcą fuzji z Lawson. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Charles Phillips dał się poznać jako zwolennik rozwoju w drodze przejęć w czasach, kiedy piastował stanowisko wiceprezesa Oracle’a. Odpowiadał m.in. za realizację fuzji z Sun Microsystems.

Według zapowiedzi, rozwiązania Lawson nie będą wprost konsolidowane z systemami rozwijanymi przez Infor Global Solutions. Zamiast tego, w przypadku większości rozwiązań, planowana jest ścisła, dwukierunkowa integracja uzupełniających się systemów. W skierowanym do klientów firmy Lawson liście otwartym Charles Phillips zapowiedział m.in. rozszerzenie funkcjonalności przeznaczonych dla służby zdrowia systemów Lawson dzięki integracji z oferowanymi przez Infor Global Solutions rozwiązaniami wspierającymi zarządzanie zasobami. Jednocześnie, władze Infor zapowiadają dalszy rozwój oprogramowania Lawson Software.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200