Infonet Projekt otworzył nowe Centrum Operacyjne w Bielsku-Białej

Nowe centrum to ośrodek badań i rozwoju nowych produktów, departament wsparcia oferowanych przez spółkę systemów informatycznych oraz ośrodek zarządzania danymi IT.

Utrzymanie, testy, szkolenia

Infrastruktura sprzętowa Centrum Operacyjnego Infonet Projekt to m. in. TSMbox Appliance, Macierz Storwize V7000, IBM System Storage DS3524, serwery z rodziny IBM systemX, systemy wsparcia klienta Aristoteles i Centra Project Managment dla rozwiązań IT Manager, klaster systemowy w oparciu o rozwiązanie VMware oraz MS Hyper-V. Infrastruktura pozwala na bieżące prace, cykliczne testy środowisk DEMO, szkolenia z rozwiązań własnych i partnerskich.

Cele centrum, to według Infonet Projekt, tworzenie rozwiązań informatycznych skierowanych dla sektora publicznego oraz przedsiębiorstw. Nowe centrum skupia trzy najważniejsze obszary działania spółki Infonet Projekt: ośrodek Badań i Rozwoju Nowych Produktów dedykowany tworzeniu oprogramowania i produktów opartych na platformach IBM (m.in. systemy backupu TSMBox), departament wsparcia dla oferowanych Klientom systemów (m.in. IT Managera) oraz ośrodek przechowywania i przetwarzania danych.

"Zapewnienie możliwości stałej współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy inżynierami na co dzień obsługującymi wdrożenia IT oraz projektantami z naszego ośrodka R&D był dla nas priorytetem przy tworzeniu idei Centrum Operacyjnego w Bielsku- Białej. Liczymy że dzięki takiej współpracy będziemy mogli tworzyć innowacyjne rozwiązania informatyczne i konkurować z największymi graczami na rynku. Nie bez znaczenia dla działania Centrum Operacyjnego jest także możliwość współpracy z uczelniami technologicznymi w regionie" - powiedział Jan Sobieszczański, wiceprezes zarządu Infonet Projekt.

Zobacz również:

  • Samsung będzie kolejną zagraniczną firmą, która skorzysta z funduszu CHIPS and Science Act
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200