Infineon: dobrze zaczął rok

Niemiecki Infineon Technologies, szósty z największych dostawców półprzewodników na świecie, zamknął swój I kw. 2004 roku obrachunkowego przychodem w wysokości 1,62 mld euro. Oznacza to 13% wzrost w ujęciu rocznym. Spółka poprawiła także wynik netto.

Infineon: dobrze zaczął rok
W I kw. zakończonym 31 grudnia 2003 r. Infineon miał 34 mln euro zysku netto. (rok wcześniej 40 mln euro straty). Przedstawiciele zarządu firmy stwierdzili, że kryzys na rynku półprzewodników producenci mają już za sobą. Mają o tym świadczyć ostatnie wyniki finansowe spółki i jej konkurentów. W I kw. 2004r . finansowego Infineon znacząco zwiększył wielkość sprzedaży modułów pamięci – z 542 mln euro w I kw. 2003 r. do obecnych 643 mln euro. Sprzedaż układów dla rynku mobilnego przekroczyła 465 mln euro. (Infineon jest jednym z czołowych dostawców kart SIM do telefonów komórkowych). Producent odnotował także poprawę wyników w segmencie specjalizowanych układów dla przemysłu m.in. dla rynku motoryzacyjnego. Ich sprzedaż zamknęła się kwotą 356 mln euro. Dostawy podzespołów dla urządzeń telekomunikacyjnych pozostały na poziomie z I kw. 2003 r. (107 mln euro). Niemiecka firma zatrudnia obecnie 32,9 tys. pracowników i ok. 60% swojej produkcji sprzedaje poza Europą (ok. 20% w USA i Kanadzie, 36% w Azji).

W II kw. 2004 r. obrachunkowego Infineon liczy w szczególności na wzrost sprzedaży modułów pamięci DDR, co jest związane z optymistycznymi prognozami dla rynku PC. W 2003 r. wartość globalnego rynku półprzewodników według szacunków IDC wyniosła ok. 160 mld USD.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200