Indie chcą, aby każdy smartfon posiadał radio FM

Indyki rząd wydał zalecenie dla producentów telefonów komórkowych. Chodzi o obecność radia FM.

Indie są jednym z największych rynków zbytu telefonów komórkowych. Rokrocznie rynek ten bije rekordy popularności, a producenci przygotowują modele specjalnie dopasowane do potrzeb specyficznych klientów z Indii.

Rząd Indii zaleca implementacje radia FM w smartfonach
Źródło: Đức Trịnh / Unsplash

Rząd Indii zaleca implementacje radia FM w smartfonach

Źródło: Đức Trịnh / Unsplash

W Indiach najlepiej sprzedają się smartfony ze średniej-niższej półki cenowej oraz modele budżetowe.

Rząd Indii wydał nowe zalecenie dla producentów smartfonów. Administracja chce, aby smartfony posiadały na pokładzie radio FM. Prośba argumentowana jest chęcią zmniejszenia przepaści cyfrowej oraz udostępniania usług radiowych dla obywateli kraju mieszkających na obszarach wiejskich. Dodatkowo obecność modułu FM w smartfonach ma zapewnić dostęp do bezpłatnej rozrywki, a także dodatkowego medium przekazywania informacji w stanie kryzysu lub katastrofy.

Ministerstwo IT Indii zaleca, aby nowe smartfony posiadały wbudowany moduł radia FM, który będzie domyślnie aktywny. Funkcja powinna znaleźć się we wszystkich nowych urządzeniach wprowadzanych do sprzedaży w Indiach.

Według rządu Indii w ostatnich latach nastąpił zauważalny spadek liczby smartfonów wyposażonych w radio FM, co negatywnie wpływa na komfort użytkowania tego typu urządzeń przez ludność o najniższych dochodach, która nie może pozwolić sobie na dostęp do płatnych subskrypcji takich jak Spotify czy Netflix.

Rząd podkreśla istotę radia FM w sytuacjach kryzysowych oraz klęskach żywiołowych.

Wydane zalecenie nie zobowiązuje producentów do stosowania radia FM w swoich urządzeniach. Prawdopodobnie jednak będą oni implementować radio FM w modelach zaprojektowanych z myślą o rynku indyjskim.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200