Indie będą wymagać od Apple przejścia na USB Typu C

Indie dołączą do grypy państw, w których standardem jest USB Typu C. Apple może mieć kolejny problem z Lightning.

Stosowane od 2012 roku złącze Lightning zdążyło się już mocno zestarzeć. Pomimo braku wsparcia dla szybkich standardów przesyłania danych Apple nie zamierza rezygnować ze stosowania złącza Lightning w smartfonach iPhone nawet pomimo stopniowej aktualizacji tabletów iPad do USB Typu C.

Apple prawdopodobnie zrezygnuje ze złącza Lightning
Źródło: apple.com

Apple prawdopodobnie zrezygnuje ze złącza Lightning

Źródło: apple.com

Indyjski rząd zastanawia się nad przyjęciem wspólnej ładowarki dla wszystkich przenośnych urządzeń elektronicznych. Wprowadzenie takiej ustawy spowoduje dodatkowe problemy dla firmy Apple, która kurczowo trzyma się własnego standardu Lightning.

Zobacz również:

  • Przychody z Apple Store w Europie stanowią niewielki procent globalnych przychodów uzyskiwanych przez Apple z tej usługi
  • Europa ostrzega Apple - chodzi o USB C z ograniczeniami

Wystarczy przypomnieć, że Europa przyjęła USB Typu C jako powszechny standard ładowania. Odpowiednie przepisy prawne obowiązywać będą od 2024 roku. Za dwa lata producenci sprzętu elektronicznego sprzedawanego w Unii Europejskiej będą musieli stosować standard USB Typu C. Dla większości z nich z wyłączeniem firmy Apple nie będzie to stanowiło najmniejszego problemu.

Do wprowadzenia podobnej dyrektywy przygotowują się Indie, które również zamierzają uczynić USB Typu C uniwersalnym standardem do ładowania urządzeń przenośnych.

Wykorzystanie uniwersalnej ładowarki do wszystkich przenośnych urządzeń elektronicznych badają również Stany Zjednoczone. W ich przypadku nie wybrano jeszcze uniwersalnego standardu.

Naciski ze strony regulatorów prawdopodobnie spowodują rezygnację ze stosowania fizycznego złącza do ładowania w kolejnych generacjach smartfonów iPhone. Smartfony z rodziny iPhone 14 prawdopodobnie będą ostatnimi z Lightning na pokładzie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200