Incom rozpoczyna sprzedaż Adaxów

Pierwsze komputery, notebooki i serwery tej marki - należącej niegdyś do JTT Computer - mają pojawić się w sprzedaży w październiku br. Incom odkupił prawa nazwy Adax i strony www.adax.pl od syndyka masy upadłościowej JTT. Mariusz Jaworski, prezes Incomu liczy na to, że Adax odzyska pozycję z 2002 r., kiedy był drugą najlepiej rozpoznawaną marką komputerów w Polsce, a ich udział w sprzedaży na polskim rynku przekraczał 7%.

Tuż przed kłopotami związanymi z decyzjami fiskusa, JTT Computer sprzedawało ponad 70 tys. komputerów rocznie znajdując się na drugiej pozycji za HP, a przed NTT Systems. Mariusz Jaworski chce odzyskać czołową pozycję Adaxów w ciągu trzech lat. Sam Incom w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedał ponad 50 tys. komputerów. Firma dopiero niedawno rozpoczęła produkcję własnych komputerów, częściowo w związku z zamiarem uczestnictwa w przetargach resortu edukacji narodowej związanych z budową szkolnych pracowni internetowych.

Zakup marki Adax ma wzmocnić pozycję Incomu na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Komputery tej marki mają uzupełnić ofertę resellerów wrocławskiego dystrybutora w tym właśnie segmencie. Kierownikiem działu Adax w Incom został Przemek Kucharzewski. "Nasi partnerzy nie mają powodów do niepokoju. Nie mamy zamiaru konkurować z firmami montującymi własne komputery. Chcemy zaoferować klientom alternatywę dla komputerów zagranicznych korporacji w instalacjach, w których zdobywanie wymaganych certyfikatów, np. ISO, na własną rękę jest dla nich nieopłacalne" - przekonuje Mariusz Jaworski.

Nowa linia produkcyjna

Incom chce postawić na jakość. W jej zapewnieniu ma pomóc inwestycja w profesjonalną linię montażową o wydajności ponad 1000 komputerów na dobę oraz zespół inżynierów i wykwalifikowanych pracowników produkcji, z których część pracowała w JTT. Od 2005 r. Incom posiada certyfikat ISO 9001:2000 dotyczący produkcji komputerów. W tym roku certyfikat objął także dystrybucję.

Wszystkie komputery Adax będą dostarczane z systemami Microsoft Windows. Obok Microsoftu ważnym dla Incomu partnerem w produkcji komputerów będzie AMD. "Planujemy wspólnie z AMD silną ofensywę na rynku serwerów. Chcemy przekonać polskich informatyków i menedżerów IT, że procesory Opteron są stabilną i wydajną platformą dla rozwiązań dla małych, średnich i dużych firm" - przekonuje Przemysław Kucharzewski.

Adaxy będą oferowane z dwuletnią gwarancją w systemie door-to-door, do której będzie można opcjonalnie dokupić trzeci rok oraz pakiet on-site. Trzyletnia gwarancja i naprawa na miejscu będzie natomiast standardem w przypadku serwerów. Kampania reklamowa wspierająca resellerów jest planowana na czwarty kwartał br.

Marka wielu marek

Mariusz Jaworski nie wyklucza, że sukces marki Adax pozwoli na jej rozszerzanie na inne kategorie produktów. "Uważam, że własne marki dystrybutorów mają przyszłość. Doskonale obrazuje to przykład Incore, którą wprowadziliśmy na rynek w maju tego roku, i która stała się już znaczącym graczem na rynku alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek" - dodaje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200