Idziemy w czołówce zmian

Jak i co udało się zrealizować?

Zrealizowaliśmy je przez opracowanie rozszerzenia istniejącego środowiska OLE w systemie Windows. I tak powstało OLE dla projektowania i modelowania (OLE for Design and Modelling). Pozwala ono na przemieszczanie obiektów 3D; dla GIS zaś umożliwia operowanie na milionach współrzędnych.

Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy zmuszać naszych klientów do korzystania z jakiegokolwiek firmowego języka programowania (np. AutoLisp w AutoCAD). Obecnie można rozszerzać możliwości naszych środowisk za pośrednictwem dowolnego języka i narzędzia - Visual Basic, Delphi, C++.

Jednak wydaje mi się, że najważniejsza decyzja to opublikowanie specyfikacji tych rozszerzeń, aby każda zainteresowana firma mogła z nich korzystać bezpłatnie. Wiele firm wstąpiło do rady Design and Modelling Application Council, mającej na celu dalsze ulepszanie specyfikacji.

Moim zdaniem udało się nam nadać kierunek rozwoju oprogramowaniu CAD i GIS, zapewniający łatwość jego użycia. W jego ramach dostarczamy już dwie aplikacje: Imagineer Technical i Solid Edge. Pierwszy jest produktem low-end, drugi zaś wybitnie high-end. Mają jedną wspólną cechę: wszystkie ich polecenia są poleceniami Windows i można nauczyć się ich w kilka dni.

Jak Integraph przeszedł ten okres finansowo?

Oczywiście był to dla nas trudny okres. Nasi klienci nie mieli przekonania do idei przejścia na platformę Windows/Intel i zaniechania korzystania z Microstation. Jednak już widać, że przekonują się do naszej idei. Myślę, że w przyszłym roku nasz dział programowy zacznie przynosić zyski.

Przewidujecie koniec Unixa?

Sądzę, że już widać koniec tego kierunku, przynajmniej jeśli chodzi o zastosowania techniczne. Obecnie trzeba dokonać wyboru: przenosimy się na platformę Windows/Intel albo umieramy w chwale unixowej, niczym kapitan z tonącym statkiem. Unixowi nie pozostało więcej niż kilka lat życia.

Ambicje...

Intergraph ma ambicję przewodzić w świecie zastosowań technicznych Windows i procesorów Intela, proponując zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Procesory Pentium mają duże możliwości. Możliwość przetwarzania wieloprocesorowego z Pentium Pro nadaje jeszcze większą wydajność naszym stacjom.

Zamierzamy dostarczać tanie oprogramowanie CAD na rynek powszechny, aby stać się liderem i w tej dziedzinie. Pierwsze produkty pojawią się jeszcze przed końcem roku.


TOP 200