Identyfikacja osób na podstawie głosu

Spółka Pentacomp nawiązała współpracę z hiszpańską firmą Agnitio, poszerzając swoją ofertę o aplikacje biometryczne służące do rozpoznawania rozmówcy na podstawie próbek mowy.

Firma Agnitio oferuje aplikacje do identyfikacji osób na podstawie analizy głosu, natomiast polska spółka Pentacomp specjalizuje się m.in. w projektowaniu oraz wdrażaniu rozwiązań informatycznych opartych na metodach biometrycznych.

Aplikacje Agnitio pozwalają na identyfikowanie lub weryfikowanie osoby na podstawie próbki głosu. Systemy Agnitio mogą rozpoznawać daną osobę niezależnie od języka, którym się ona posługuje. Firma zapewnia, iż jej rozwiązania są skuteczne m.in. w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim. Poddane analizie próbki głosu mogą być pobrane z telefonów stacjonarnych, sieci GSM, taśm, mikrofonów itp. Porównywanie jest skuteczne nawet w obecności standardowego szumu tła na nagraniu i zmian związanych z wiekiem osoby.

Agnitio dostarcza też przenośne rozwiązanie do porównywania głosu - APT, które można zainstalować na laptopie.

W ofercie Pentacompu pojawiły się m.in. systemy: ASIS - biometryczna baza danych próbek głosów, APT - podstawowy system do identyfikacji głosu, BS3 - biometryczna detekcja rozmówcy w potoku rozmów telefonicznych, strumieni audio i video, KIVOX - system zdalnej identyfikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200