IX Mistrzostwa PTI w narciarstwie alpejskim

Na szczycie Skrzycznego w Szczyrku stawiło się w tym roku ponad 130 zawodników, i to mimo mało sprzyjających warunków atmosferycznych i braku śniegu.

Na szczycie Skrzycznego w Szczyrku stawiło się w tym roku ponad 130 zawodników, i to mimo mało sprzyjających warunków atmosferycznych i braku śniegu.

IX Mistrzostwa PTI w narciarstwie alpejskim

Marek Ujejski (nr 34), zastępca dyrektora Biura Informatyki w Narodowym Funduszu Zdrowia, na starcie IX Mistrzostw PTI (czas - 1 min. 36,33 sek.).

Gdyby nie siarczysty mróz, który towarzyszył - organizowanym po raz dziewiąty - Otwartym Mistrzostwom Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim, najbardziej wytrwali slalomiści nie mieliby co liczyć na śnieg nawet na najwyżej położonej trasie FIS. A i tak czekał na nich lód wyzierający spod resztek śniegu. Stąd zapewne tyle upadków w najtrudniejszej, końcowej części trasy.

Ściskający mróz nie schłodził jednak atmosfery i zawodnicy z zacięciem walczyli o zwycięstwo w jednej z sześciu kategorii. Każdy z uwagą obserwował wyniki konkurentów. Po stylu jazdy łatwo można było zauważyć byłych zawodników startujących w mistrzostwach Polski albo pracowników okolicznych firm, chociażby bielskiego MiCOMP-u. W zawodach wziął również udział prof. Marek Hołyński, prezes Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, który prawdopodobnie za nieco ponad miesiąc zostanie wybrany prezesem PTI, przejmując rolę gospodarza przyszłorocznych mistrzostw od Andrzeja Marciniaka, obecnego prezesa. W swojej kategorii wiekowej przyszły prezes PTI znalazł się na 9. miejscu, tuż za Tomaszem Chlebowskim (NASK).

Zwycięzcy IX Otwartych Mistrzostw Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim to: Anna Padlewska, BPSC (kat. kobiety, czas po dwóch zjazdach - 1 min. 27,93 sek.), Cezary Grunt, ABG-SPIN (kat. mężczyźni najstarsi, 1 min. 19,50 sek.), Bartłomiej Kowalski (kat. prezesi i mężczyźni w wieku średnim, 1 min. 18,00 sek.), Rafał Szymura, MiCOMP (kat. mężczyźni najmłodsi, 1 min. 16,15 sek.).


TOP 200