ITI kupił akcje Optimus SA

BRE Bank i Zbigniew Jakubas sprzedali akcje nowosądeckiej spółki za 471 mln zł. Od Anny i Romana Kluski kupili je za 262 mln zł. ITI zamienił część akcji Optimusa na 25% akcji portalu Onet.pl.

BRE Bank i Zbigniew Jakubas sprzedali ITI Holdings akcje nowosądeckiej spółki za 471 mln zł. Od Anny i Romana Kluski kupili je za 262 mln zł. Annie i Romanowi Kluskom przysługiwało prawo do połowy zysków ze sprzedaży akcji przyszłemu inwestorowi strategicznemu powyżej ceny 245 zł. Tymczasem ITI w przeliczeniu na akcje zapłacił jedynie 220 zł.

Zakupione przez ITI 33% akcji Optimusa daje prawie 70% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Holding ten zamienił jednak cześć akcji nowosądeckiej spółki na 25% akcji Onet.pl, które odkupił od dwóch prywatnych udziałowców portalu.

Do ITI Holdings należy większościowy pakiet udziałów telewizji TVN. Firma prowadzi również sieć kin - Multikino. ITI jest także właścicielem internetowego serwisu - Tenbit.pl, który został uruchomiony dwa miesiące temu. Spółka planuje debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200