IP/PBX z serwerami IBM

Nortel pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą małym i średnim firmom przechodzić na technologię VoIP i zunifikowane systemy komunikacyjne. Nortel zamierza integrować swoje aplikacje z serwerami IBM linii System i.

Firma obiecuje, że pierwsze produkty VoIP oparte na serwerach IBM (które pełnią funkcję centralek telefonicznych IP/PBX) pojawią się w jej ofercie w trzecim kwartale br. Przygotowywane przez Nortel produkty będą nosić nazwy Nortel-IBM System i Unified Communications.

IBM wprowadził na rynek najnowsze serwery System i w kwietniu br. Serwery kosztują w podstawowej konfiguracji ok. 8 tys. USD. Nortel zapowiada, że serwer będzie wspierać minimum pięć linii VoIP i będzie go można elastycznie skalować, zwiększając ilość obsługiwanych linii VoIP.

Podobną decyzję powzięła wcześniej firma 3Com, która zintegrowała swoje aplikacje komunikacyjne z serwerami System i pod koniec 2006 roku, wprowadzając do tego rozwiązania w marcu br. szereg nowych opcji. Oferta 3Com jest również adresowana do małych i średnich firm.


TOP 200