INFOSYSTEM'92

Tradycje Międzynarodowych Targów Elektroniki, Telekomunikacji i Techniki Komputerowej INFOSYSTEM' 92, które odbędą się w Poznaniu w dniach 6 - 10 kwietnia, sięgają 1987 r.

Tradycje Międzynarodowych Targów Elektroniki, Telekomunikacji i Techniki Komputerowej INFOSYSTEM' 92, które odbędą się w Poznaniu w dniach 6 - 10 kwietnia, sięgają 1987 r. Wówczas to, we Wrocławiu zorganizowano Międzynarodową Wystawę Komputerową INFOSYSTEM. Inicjatorem i współorganizatorem imprezy była redakcja "Przeglądu Technicznego", najstarszego pisma typu technicznego w Europie, które w ten sposób chciało uczcić 120-lecie swojego istnienia. Na miejsce wystawy wybrano Wrocław, wówczas niekwestionowaną stolicę polskiej elektroniki. INFOSYSTEM od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem. W jego pierwszej edycji wzięło udział 114 wystawców z 13 krajów. Wkrótce imprezę przeniesiono do Poznania, który dysponuje większą powierzchnią targową i lepszym zapleczem hotelowym. Rozszerzono także zakres tematyczny, włączając elementy i urządzenia elektroniczne, aparaturę i systemy telekomunikacyjne. Znalazło to odzwierciedlenie w zmianie nazwy imprezy.

W ubiegłorocznej edycji INFOSYSTEMU udział wzięło ok. 300 firm, w tym 50 zagranicznych z 14 państw. Ale z wielkich, światowych firm komputerowych znalazł się tam jedynie Compaq, co prasa odnotowała wówczas jako najważniejsze wydarzenie targowe. Innym wydarzeniem było zaprezentowanie przez CYFRONET komputera C210 firmy Convex. Oczywiście sprzęt znanych firm światowych był prezentowany na stoiskach polskich wystawców.

Tegoroczna ekspozycja zgromadzi na terenie MPT ponad 350 firm z 16 krajów, które zajmą 10 pawilonów targowych o łącznej powierzchni ponad 25 tys. m kw. Swój udział zapowiedziały m.in. IBM, Hewlett - Packard, Siemens Nixdorf, Philips, Soft-tronik, Hyunday Selko Industries. Na targach będzie prezentowanych siedem działów tematycznych: - sprzęt (komputery, systemy komputerowe i urządzenia peryferyjne), - oprogramowanie systemowe i użytkowe, - podzespoły i elementy elektroniczne i teletechniczne, - usługi w zakresie oprogramowania oraz wykonawstwa i montażu podzespołów, - urządzenia technologiczne dla przemysłu elektronicznego, - aparatura kontrolno - pomiarowa i urządzenia automatyki przemysłowej, - telekomunikacja. W następnym numerze CW nasi Czytelnicy, którzy wybierają się na INFOSYSTEM' 92, znajdą plan stoisk i inne informacje ułatwiające zwiedzanie Targów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200