IFS inwestuje w IoT

IFS przejmuje 100% udziałów w fińskiej firme MainIoT, co ma wzmocnić jej pozycję w obszarze rozwiązań związanych z rozwiązaniami klasy IoT (internet rzeczy) przeznaczonymi do zastosowań w przemyśle.

„Nabycie firmy MainIoT przez IFS stanowi kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. MainIoT jest liczącym się dostawcą w kluczowej dla nas, szybko rozwijającej się branży rozwiązań do zarządzania majątkiem i usługami serwisowymi. Będziemy mogli wykorzystać potencjał MainIoT w obszarze rozwiązań związanych z koncepcją „internetu rzeczy w przemyśle”. Jest to dziedzina, w ramach której aktywnie opracowujemy nowe rozwiązania” – uzasadnia inwestycję w przejęcie MainIoT Fredrik vom Hofe, wiceprezes IFS.

IFS to firma dostarczająca oprogramowanie typu ERP (Enterprise Resources Planning), EAM (Enterprise Asset Management - zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa) oraz ESM (Enterprise Service Management - zarządzanie obsługą serwisową). Zatrudnia obecnie ponad 2800 pracowników i ma ponad milion użytkowników na całym świecie. W Polsce firma jest w pierwszej trójce w rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP, a jej oprogramowanie jest wykorzystywane przez ponad 240 przedsiębiorstw.

Zobacz również:

  • Trendy i wyzwania dla przedsiębiorców w 2024 roku – ekspercka analiza Comarch
  • 8 błędów strategii danych, których należy unikać

Natomiast firma MainIoT jest producentem rozwiązań do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową( ESM), a także powiązanych z nimi systemów do zarządzania danymi. Jej produkty są przeznaczone dla przedsiębiorstw działających w branży energetycznej, przetwórczej, produkcyjnej i usługowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200