IE9 Platform Preview 6 dostępny w sieci

Na stronie Microsoft pojawiła się szósta odsłona Platform Preview przeglądarki Internet Explorer 9. Najnowsza odsłona IE9 osiąga lepsze wyniki w testach wyświetlania JavaScript i teście zgodnosci z HTML 5.

Platform Preview 6 jest testową wersją IE9 dla deweloperów. Publikując najnowszy pokaz możliwości przeglądarki, twórcy IE zaprezentowali wyniki testu SunSpider JavaScript, w którym przeglądarka Microsoft przyśpiesza i znów wyprzedza Firefoksa 4 w wyświetlaniu skryptów JS.

Microsoft porównywał też wyniki IE9 i FF4 w IE TestDrive. Internet Explorer miał miażdzącą przewagę m.in. w teście SVG Helicopter sprawdzającym wydajność przeglądarki na stronach korzystających z SVG i HTML5 audio.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów

IE9 preview 6 zwiększa ilość obsługiwanych funkcji HTML5. Jedną z nich jest CSS3 2D Transforms - mechanizm odpowiedzialny za transformację CSS w przestrzeni 2D. Najnowsze statystyki IE9 i wideo pokazujące ciekawe funkcje Platform Preview 6, znaleźć można na blogu deweloperów.

Przy okazji, Microsoft poinformował, że od 15 września IE9 beta pobrało już 10 milionów osób. Stronę internetową Internet Explorera odwiedziło w tym czasie 37 milionów internautów, a osoby testujące IE9 beta zgłosiły już 13 tys. uwag dotyczących przeglądarki.

Pobierz Internet Explorer 9 w wersji: Platform Preview 6

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200