IE: koniec samodzielności

Internet Explorer 6 SP1 jest ostatnią "samodzielną" (czyli dystrybuowaną jako osobna aplikacja) wersją tej przeglądarki - zapowiada Microsoft. Już wkrótce IE znów będzie integralną częścią systemów operacyjnych z rodziny Windows.

Tak przynajmniej wynika z opublikowanej na stronie Microsoft.com treści chatu z Brianem Countrymanem, szefem działu odpowiedzialnego za prace nad Internet Explorerem. "IE będzie cały czas rozwijany - ale jako część systemu operacyjnego. IE6 SP1 to ostatnia "samodzielna" wersja przeglądarki" tłumaczył Countryman.

Internet Explorer stał się samodzielną aplikacją na skutek decyzji sędziego (w głośnej sprawie antymonopolowej), który uznał, że dystrybuowanie systemu z wbudowaną przeglądarką narusza przepisy antytrustowe.

Zobacz również:

Brian Countryman tłumaczy, że ponowne włączenie przeglądarki w skład systemu ma na celu ściślejsze jej zintegrowanie z mechnizmami zabezpieczającymi, które znajdą się w kolejnych wersjach Windows (mowa tu m.in. o technologii Palladium, która ma znaleźć się w następnym systemie Microsoftu, znanym pod kodową nazwą Longhorn).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200