IDC: wzrost w drugiej połowie roku

International Data Corporation potwierdziła wcześniejsze prognozy dotyczące ożywienia koniunktury na rynku IT w drugiej połowie 2002 r. Według analityków wzrost wydatków na IT w Europie wyniesie 6%, a w Stanach Zjednoczonych 4%.

International Data Corporation potwierdziła wcześniejsze prognozy dotyczące ożywienia koniunktury na rynku IT w drugiej połowie 2002 r. Po przeprowadzeniu kolejnych kwartalnych badań w 54 krajach, IDC dokonała korekty prognoz dla rynku informatycznego. Według analityków w bieżącym roku globalny wzrost wydatków na IT wyniesie ok. 5%, natomiast w 2003 r. sięgnie 10%.

Europejski rynek IT zanotuje 6% wzrost, przy 2% spadku wydatków na komputery. Specjaliści IDC przewidują, że w Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży sprzętu komputerowego spadnie o dalsze 8%. Ponad 9% wzrost odnotują jednak producenci oprogramowania. Ogólna wartość rynku technologii informatycznych w USA wzrośnie o 4% (9% w 2003 r.).

Zobacz również:

Specjaliści IDC największy wzrost przewidują dla wciąż słabiej nasyconych rynków azjatyckich. Wydatki na technologie informatyczne w samych Chinach mają zwiększyć się w 2002 r. o blisko 24%.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200