IDC: w Polsce nastąpił dwucyfrowy spadek rynku urządzeń drukujących

W 2009 r. w Polsce sprzedano blisko 1,34 mln sztuk urządzeń drukujących, podała IDC Polska. Stanowiło to blisko 29% spadek w porównaniu z rokiem 2008. W tym samym czasie łączna sprzedaż komputerów spadła o prawie 23%.

"Spowolnienie gospodarcze odbiło się dość mocno na rynku urządzeń drukujących, ale spadki były różne w zależności od segmentu rynku“ - powiedziała Joanna Pupkowska, IDC EMEA Program Manager, Imaging & Hardcopy Devices. "Największe spadki zanotowano w segmencie monochromatycznych laserowych kopiarek jednofunkcyjnych. W tym samym czasie kolorowe laserowe urządzenia wielofunkcyjne zanotowały najmniejszy spadek sprzedaży" - dodaje.

Kryzys nie zmienił głównych trendów na rynku. Urządzenia wielofunkcyjne w ubieglym roku nadal zwiększały swój udział, spadając wolniej niż sprzedaż urządzeń jednofunkcyjnych. "W roku 2009 sprzedaż urządzeń wielofunkcyjnych spadła o ponad 25%, a drukarek jednofunkcyjnych o ponad 34% w stosunku do roku 2008", " - ", powiedział Przemysław Kowalski, odpowiedzialny za badania rynku urządzeń drukujących w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200