IDC w Polsce ma nowego dyrektora zarządzającego

Ewa Lis-Jeżak objęła w IDC (International Data Corporation; międzynarodowa firma doradcza specjalizująca się w nowych technologiach i rynku ICT) stanowisko dyrektora zarządzającego w Polsce oraz w krajach bałtyckich. Będzie odpowiedzialna za wzmocnienie w tym regionie pozycji firmy na rynku usług konsultingowych.

Nowa dyrektor zarządzająca (poprzednio funkcję tę pełnił Marek Zamłyński) posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży nowych technologii. Przed nominacją na stanowisko dyrektora zarządzającego IDC, pełniła obowiązki Członka Zarządu w regionie CEE w IDC, oraz dyrektora marketingu w regionie Europy Środkowo – Wschodniej (CEE i CIS).

Wcześniej Ewa Lis-Jeżak pracowała w firmach Symantec, Hewlett-Packard i Vogel Publishing, wydawcy magazynów komputerowych. Przez kilka lat wykładała komunikację na studiach podyplomowych, w Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera w Krakowie.

Zobacz również:

  • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud
  • Rynek smartwatchy rośnie, ale trendy zaskakują

Ukończyła prawo europejskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

„IDC istnieje w Polsce od ponad dwudziestu lat. Nasz bardzo doświadczony zespół analityków nie tylko uważnie obserwuje zmiany na rynku w Polsce, ale też bierze udział w projektach europejskich i globalnych, skupionych na nowych wyzwaniach – takich jak strategie multicloud, zastosowania sztucznej inteligencji, robotyka i relacje człowiek-maszyna, przyszłość środowiska pracy, blockchain czy cyfrowa tożsamość. Co ważne, nasi analitycy potrafią łączyć wiedzę o rynku nowych technologii z potrzebami, oczekiwaniami i trendami branżowymi”, mówi Ewa Lis – Jeżak.

I dodaje, „Wykorzystując kompetencje zespołu lokalnego, ale też przy współpracy z naszymi ekspertami na całym świecie, chciałbym realizować coraz więcej projektów o charakterze doradztwa strategicznego zarówno dla dostawców technologii, jak i jej użytkowników – czyli dyrektorów działów IT w dużych przedsiębiorstwach. Zmiany w obszarze technologii są bardzo dynamiczne i na przestrzeni ostatnich lat wymusiły na wszystkich graczach ogromne przeszeregowania. Nie ma dzisiaj działalności stabilnej i przewidywalnej. Strategie trzeba dostosowywać na bieżąco. A aby robić to możliwie najbezpiecznej – potrzebna jest wiedza. My ją oferujemy”.

Źródło: InPlus Media

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200