IDC: rynek SDN wystrzeli w najbliższych latach w górę

Firma analityczna IDC donosi, że rynek rozwiązań SDN (Software-Defined Networking; sieci, którymi steruje oprogramowanie) rozwija się w tempie, jakiego dotąd nie obserwowano od dawna w tym sektorze gospodarki (IT). To tempo iście kosmiczne biorąc pod uwagę fakt, że według IDC obroty na tym rynku wzrosną do 2018 roku aż o 733% (do ponad 8 mld USD; obecnie jest to 960 mln USD).

Jednym z głównych czynników powodujących, że obroty na tym rynku będą rosły w tak szybkim tempie, jest rosnące zainteresowanie firmami chmurami obliczeniowymi oraz fakt, że sieci takie można szybko wdrażać do użytku i następnie elastycznie zarządzać nimi. Sama firma IDC definiuje SDN as “jako innowacyjną, architekturę, automatyzującą proces wdrażania do pracy sieci komputerowych, pozwalającą wirtualizować zasoby sieciowe oraz sterować przy pomocy oprogramowania pracę tych sieci i co za tym idzie również całych centrów danych”.

Rozwojowi SDN sprzyjają też takie technologie, jak Big Data czy Internet rzeczy (IoT; Internet of Things). Szczególnie ta druga technologia (IoT) powoduje, że firmy zainteresowane są rozwiązaniami, które pozwalają szybko budować sieci i co ważne następnie równie szybko rekonfigurować je, tak aby spełniały wymagania stawiane im przez zmieniające się dynamicznie otoczenie, jakim jest właśnie IoT.

Zobacz również:

  • Wiemy kto może zastąpić Tima Cooka jako CEO Apple
  • IDC CIO Summit – potencjał drzemiący w algorytmach
  • Przychody na rynku chipów wzrosną w tym roku do ponad 600 mld
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200