IDC podsumowało rynek PC w trzecim kwartale 2019

Jak podaje firma analityczna IDC, rynek komputerów osobistych urósł w trzecim kwartale 2019 roku (porównując rok do roku) o 3%. Oznacza to, że w kwartale tym użytkownicy na całym świecie kupili 70,4 mln sztuk takich komputerów.

Jednym z głównych powodów tego wzrostu jest według IDC fakt, że za kilka miesięcy Microsoft przestanie wspierać technicznie system Windows 7. Wpływ na taki wynik ma według IDC również zaostrzająca się wojna handlowa między USA i Chinami.

A kolei Gartner (który posługuje się nieco inną metodologią) donosi, że wzrost był mniejszy i wyniósł tylko 1,1%. (co w przeliczeniu na sztuki daje 68,1 mln komputerów). Gartner wyklucza jednak z tej listy tablety (takie jak iPad) oraz alternatywne urządzenia (takie jak komputery Chromebook). Natomiast IDG bierze je pod uwagę. Oznacza to, że wyniki podane przez obie firmy są podobne.

Zobacz również:

  • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud
  • Polskie firmy pod ostrzałem oprogramowania ransomware
  • Przychody na rynku chipów wzrosną w tym roku do ponad 600 mld
IDC podsumowało rynek PC w trzecim kwartale 2019

Żródło: Gartner

Zarówno IDC jak i Gartner nie mają natomiast wątpliwości co do tego, kto produkuje najwięcej komputerów osobistych. Są to w kolejności uzyskanych wyników firmy Lenovo, HP i Dell. Co ciekawe, według obu firm sprzedaż komputerów PC w USA wzrosła nieznacznie lub nawet spadła. Według firmy Gartnera był to spadek rzędu 0,3% (co oznacza, że Amerykanie kupili w tym czasie 14,8 mln komputerów PC).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200