IDC donosi - obroty na rynku oprogramowania “enterprise” rosną

Jak podaje firma analityczna IDC, globalny rynek oprogramowania klasy “enterprise” (dla przedsiębiorstw) wzrósł podczas pierwszej połowy 2013 r. (porównując rok do roku) o 5,5%, Obroty na tym rynku zamknęły się w tym czasie kwotą 179 mld USD, co wydaje się sugerować, że gospodarka wychodzi powoli z kryzysu, konstatuje IDG.

IDC przewiduje jednocześnie, że w całym 2013 r. obroty na tym rynku wzrosną o 5,7%. Firma podzieliła rynek oprogramowania „enterprise” na trzy główne segmenty: gotowe aplikacje, rozwijane i wdrażane aplikacje oraz infrastruktury systemowe. W pierwszym segmencie odnotowano wzrost obrotów o 5,8%, co należy głównie zawdzięczać dynamicznie rozwijającym się firmowym sieciom społecznościowym (wzrost aż o 28,3%).

W drugim segmencie (rozwijane i wdrażane aplikacje) wzrost obrotów był nieco mniejszy (o 5,1%). To samo dotyczy trzeciego segmentu – tu również obroty wzrosły o 5,1%, jednak w podkategorii oprogramowanie systemowe obroty wzrosły o ponad 8% (przede wszystkim za sprawą systemu operacyjnego Windows 8).

Zobacz również:

  • International Data Group powołuje Genevieve Juillard na stanowisko CEO
  • AI sercem pecetów

Biorą pod uwagę regiony, największy wzrost obrotów (o 8,6%) odnotowano w Ameryce Łacińskiej. Na drugim miejscy znajduje się USA (wzrost o 7,9%), a na trzecim Europa Zachodnia (wzrost o 5,1%). Region Azji i Pacyfiku może się pochwalić wzrostem obrotów o 6,6% (nie biorąc jednak pod uwagę Japonii, która ze względu na dewaluację jena odnotowała spadek obrotów).

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję Best in Cloud, która podpowie Państwu jak przełożyć rozwiązania chmurowe na wyraźny efekt biznesowy. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 w Warszawie.

Best in Cloud to nasza propozycja rzeczowej dyskusji o Cloud Computing w polskich firmach. O najlepszych pomysłach i przykładach zastosowania rozwiązań Cloud Computing w rodzimych uwarunkowaniach. Konferencja zogniskowana jest wokół wystąpień 6 finalistów konkursu Best in Cloud. To będzie duża porcja doświadczenia, wiedzy, inspiracji. Podanej w sposób syntetyczny i interaktywny, łącząc wymiary biznesowy, strategiczny i technologiczny.

Szczegółowy program konferencji pod adresem https://www.computerworld.pl/konferencja/BestinCloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200