IDC: Mniejsze wydatki na IT

Wartość sprzedaży w sektorze teleinformatycznym w najbliższych dwóch latach może być miejsza o 150 mld USD w stosunku do wcześniejszych prognoz.

International Data Corporation przewiduje, że w najbliższych dwóch latach wartość sprzedaży w sektorze IT może być mniejsza nawet o 150 mld USD. Wcześniejsze przewidywania były bardziej optymistyczne. Zdaniem IDC zastój w sektorze technologicznym, który najbardziej dotknął Stany Zjednoczone, powoli rozszerzy się na Europę. Według analityków na rynku tym odnotuje się mniejszą sprzedaż w stosunku do wcześniejszych prognoz o ok. 50 mld USD. Dwukrotnie większy spadek sprzedaży zanotuje się w pozostałych rejonach świata.

Specjaliści z IDC jednocześnie przewidują, że w roku bieżącym obrót na europejskim rynku IT wzrośnie o 11%. Jeśli jednak sytuacja ekonomiczna ulegnie pogorszeniu wartość ta wyniesie nie więcej niż 7,9%. Dostawcy oprogramowania i usług będą mogli liczyć na utrzymanie dynamiki wzrostu rynku, natomiast sprzedaż komputerów i sprzętu sieciowego stawać będzie się coraz mniej opłacalna.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200