ICANN wspiera IPv6

Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie aplikacjami webowymi, ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) zdecydował się wyposażyć swoje podstawowe (root) serwery DNS w oprogramowanie wspierające technologię IPv6.

Stosowana do tej pory technologia IPv4 oferuje zbyt mało numerów IP, co daje się odczuć szczególnie dotkliwie w Azji. Stąd decyzja IACCN o poszerzeniu możliwości serwerów DNS o technologię, która oferuje praktycznie nieograniczoną liczbę adresów IP.

W technologii IPv6 długość pola definiującego adres IP jest cztery jest większa niż w technologii IPv4, co powoduje, że w sieci Internet będzie można definiować miliardy dodatkowych adresów IP. Adresów IPv6 jest tak dużo, że można nimi obdarzyć wszystkie urządzenia techniczne używane w gospodarstwach domowych na całym świecie (lodówki, pralki, telewizory, telefony komórkowe, itd.) i następnie podłączyć je do Internetu.

Zobacz również:

  • Rosja może wkrótce przejąć kontrolę na internetem, wdrażając swój własny system DNS

ICAAN poinformował, że pierwszymi domenami TLD (Top Level Domain; domeny najwyższego poziomu), które zaczęły wspierać od 20 lipca technologię IPv6, są domeny .jp i .kr (Japonia i Korea). Kolejną taką domeną będzie .fr (Francja).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200