ICANN dodaje do gTLD nieangielskojęzyczne nazwy domen

ICANN, Internet Corporation for Assigned Names and Numbers; organizacja non-profit sprawująca pieczę nad nazwami domen funkcjonującymi w internecie, zaprezentowała cztery nowe nazwy domen najwyższego poziomu. Dołączą one do bazy danych gTLD (generic Top-Level Domains), używanej przez internetowy system DNS (Domain Name System).

Przedstawiciel ICANN informuje, że nowe domeny (pisane po arabsku, chińsku i cyrylicą) zaczną funkcjonować za kilka tygodni, bo tyle czasu musi minąć, zanim zostaną wdrożone. Cztery nowe wpisy, które dołączyły do gTLD, to słowa: „web” i „network” (język arabski), „online” (cyrylica) i „game” (chiński).

Organizacja ICANN postanowiła już w połowie 2011, że bazę danych gTLD należy powiększyć, dodając do 22 wpisów (takich jak .com, .net czy .org) następne wpisy. W kolejnym podejściu do bazy danych gTLD zostaną dodane wpisy pisane w innych językach (np. po grecku czy w języku hindi).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200