IBM: zintegrowane narzędzia zarządzania danymi

IBM zapowiedział ofertę integrującą dziewięć narzędzi firmy do zarządzania różnego typu danymi.

IBM Information Servrer, który zostanie udostępniony w przyszłym miesiącu, ma być rozwiązaniem uniwersalnym dla firm poszukujących narzędzi wspomagających obsługę aplikacji intensywnie produkujących dane, takich jak BI (business intelligence). Information Server łączy istniejące już narzędzia oczyszczania danych, integracji danych i zarządzania metadanymi, pochodzące z linii produktów WebSphere.

Według zapewnień IBM, zintegrowana oferta opiera się nowej architekturze, która zapewnia wspólne metadane, zunifikowany interfejs użytkownika i wspólny zestaw usług bezpieczeństwa i raportowania. Information Server obsługuje architektury SOA i zawiera złącza do różnych baz danych i źródeł danych niestrukturalizowanych.

Zobacz również:

  • 8 błędów strategii danych, których należy unikać
  • Nowa inicjatywa – HPE Innovation Club
  • Bezpieczeństwo danych coraz większym wyzwaniem

Information Server ma współpracować z różnymi narzędziami dostawców niezależnych. Jednak, odmiennie niż oprogramowanie WebSphere, włączone do Information Server, narzędzia takie nie będą mogły wykorzystywać wszystkich możliwości tej zintegrowanej oferty.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200