IBM zawarł z KPNQwest umowę dotyczącą budowy centrów serwowania aplikacji na terenie Europy

IBM zawarł z KPNQwest, operatorem świadczącym usługi transmisji danych w sieciach IP na terenie Europy, umowę na budowę 18 centrów serwowania aplikacji i usług WWW. Centra sygnowane marką KPNQwest Cy...

IBM zawarł z KPNQwest, operatorem świadczącym usługi transmisji danych w sieciach IP na terenie Europy, umowę na budowę 18 centrów serwowania aplikacji i usług WWW.

Centra sygnowane marką KPNQwest CyberCenters, mają przynieść ich twórcom przychody rzędu 4 mld USD w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Wpływy będą dzielone po połowie pomiędzy obie firmy.

Ponadto IBM wydzierżawi 25% przestrzeni udostępnianej przez nowe centra, co ma mu pozwolić na serwowanie aplikacji dla własnych klientów.

Realizacją kontraktu zajmie się dział IBM Global Services, który podobną pracę wykonuje już dla Qwest Communications International, firmy-matki KPNQwest, na terenie Stanów Zjednoczonych.

Obecnie KPNQwest posiada już 12 CyberCenters, przejętych wraz z EUnet, operatorem biznesowych usług internetowych. Firma planuje połączenie nowych 18 centrów bezpośrednio ze swoją wysokowydajną optyczną siecią szkieletową, co pozwoli na serwowanie usług WWW i aplikacji. Pierwsze CyberCenters mają powstać we Frankfurcie, Monachium, Paryżu, Sztokholmie, Mediolanie i Londynie. Rozpoczną one swoje funkcjonowanie jeszcze w tym roku - zapowiadają przedstawiciele firm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200